Říjen 2014

Korálkový zvoneček

11. října 2014 v 19:00 | Jitka |  Korálkování

Už dávno jsem slíbila přidat návod na korálkový zvoneček.
Velmi se všem omlouvám, ale nemám v poslední době moc času..... Nevinný
Ale..... Dnes jsem konečně upravila fotky (nafocené už v létě). Ikdyž fotky nejsou nic moc, třeba někomu pomohou. Na přefocení opravdu čas nemám.

Použitý materiál:
- drát o síle 0,3 mm (u korálků větších než 10/0 je lepší použít drát silnější - 0,4 mm)
- zlatý rokajl s průtahem vel. 10/0
- červený rokajl s průtahem vel. 9/0
- řetízek
- ketlovací nýt - nemusí být

Na drát dlouhý cca 90 cm (záleží, jak velký zvonek chcete mít) jsem navlékla 9 zlatých rokajlů, drát protáhla posledním korálkem. Tím vznikne kroužek - ouško zvonku. Jeden konec necháme dlouhý cca 10 cm - jen na navléknutí řetízku a zakončení, na ten delší navlékáme dál.


Navlékneme 1 červený korálek, 2 zlaté korálky, 1 červený, 2 zlaté a drát protáhneme prvním červeným korálkem. Vznikne očko. Utáhneme kleštičkami. Tako postupujeme ještě 4x.


Poté protáhneme drát prvním očkem - červeným korálkem, 2 zlatými a červeným korálkem.


Navlékneme 3 zlaté, 1 červený, 3 zlaté korálky a drát protahujeme vždy středním (červeným) korálkem. Opakujeme ještě 4x a na konci každé řady protáhneme do další dolů - do středového (červeného) korálku v nižší řadě. A jedeme stále dolů.
Můžete nechat stále stejný počet korálků nebo můžete počet navýšit v každé řadě o 2 korálky (4+1+4; 5+1+5). Nebo můžete přidávat v každé druhé řadě.

Budete-li přidávat v každé řadě, bude zvonek delší nebo se bude stále více rozšiřovat (záleží, jak ho vytvarujete).


Jak připevnit řetízek:
Když udělám 2 řady, tak uprostřed nahoře připevním druhým koncem drátku řetízek (nechám ho dlouhý a ucvaknu až podle délky zvonku). Drátek protahuji posledním očkem řetízku a vrškem zvonku. Nakonec ho omotám kolem prvního řetízkového očka a ucvaknu.


Na konec řetízku (až máte hotový celý zvonek) připevním větší korálek (buď pomocí ketlovacího nýtu nebo drátku).

A úplně nakonec zvonek vytvarujeme.


Dobré rady na závěr:
Je potřeba pořádně utáhovat (ale s citem, abyste drát neutrhli), aby nebyly mezi korálkami mezery - nevypadalo by to hezky.
Aby se zvonek nepáral, protáhnu drát vždy celou poslední řadou ještě jednou. Zvonek je i pevnější a nerozpadne se Mrkající

Všechny fotky fotonávodu najdete zde.

Tak a hotovo Překvapený
Přeji všem hodně úspěchů při vánočním tvoření a budete-li mít dotaz, napište - budu se snažit co nejdříve odpovědět. Usmívající seUsmívající se