Listopad 2013

Vánoční korálkování

19. listopadu 2013 v 19:55 | Jitka |  Korálkování

Protože mám velmi málo volného času, nebudu se rozepisovat a dnes jen přidám fotky vánočních korálkových ozdob (třeba jen pro potěšení nebo inspiraci).

Modro-stříbrné kombinaceBílé hvězdičky


Zlaté, zlato-červené a zlato-bílé hvězdičky


Modro-stříbrno-bílé hvězdičky


Růžovo-bílo-stříbrné hvězdičky

Zvonky


Andílci


A jedna baňka (ta mi dala zabrat!!)
Všechny fotky najdete zde.

Andílek z korálků

4. listopadu 2013 v 22:20 | Jitka |  Korálkování
Konečně jsem měla volný víkend (téměř volný Usmívající se) a tak jsem se pokusila nafotit návod na andílka z korálků.
Omluvte kvalitu fotek - bylo špatné světlo i fotografka Mrkající

Vše, co použíám:
- kleště - šípačky a kulaté (dobře se s nimi utahuje drátek a taky jsou potřeba,
když potřebuji konec drátku zahnout)
- drát 0,3 mm (cca 1,4 m)
- rokajl vel. 8/0 (cca 3 mm) a menší (na křídla, ale může být i 8/0) a větší na střed křídel popř. na střed spodních lemů košilky
- skleněné tyčky 20 mm (6 ks) a malou tyčku na svíčku
- perličku vel. 10 mm (může být i 8 mm)
- kaplík (na čepičku)
- flitr (pod svíčku)


Košilka
Na drátek dlouhý cca 1,4 m si navléknete 2 rokajly (vel. 8/0), skleněnou tyčku, 9 rokajlů, tyčku a jeden rokajl. Konec se 2 rokajly protáhnete rokajlem, tyčkou a jedním rokajlem na druhém konci drátku. Jemně utáhnout uprostřed drátku (pozor - tyčky občas prasknou). Tímto vznikne základ na košilku.
TIP: Někdy používám na středové korálky dolních cípů košilky rokajl větší. Je to proto, že drátek jimi protahuji několikrát a pak mám jistotu, že korálky neprasknou.
Poté navlečte na spodní díl košilky 8 rokajlů, jednu tyčku a jeden rokajl. Na druhý konec drátu (horní) navlečte 1 rokajl. Tento konec drátu provlečte opět 1 rokajlem, tyčkou a 1 rokajlem na spodní straně košilky.


Takto opakujeme, dokud nenavlečeme 6 tyček.
Poslední díl pak musíme spojit s prvním a to tak, že na spodní díl košilky navlékneme 7 rokajlů a protáhneme 1. řadou (rokajlem, tyčkou, rokajlem). Na horní drátek navlékneme opět 1 rokajl a provlékneme proti dolnímu drátku směrem dolů - k cípu košilky.Křídla
Na drátek (na horním dílu košilky) navlékneme 1 větší rokajl a poté 11 malých (můžete i víc - křídla budou větší) rokajlů. Utáhneme. TIP: Utahujte jemně kleštičkami - andílek bude pevnější. Ale opravdu jemně a s citem, protože korálky jsou skleněné a opravdu dost často praskají. Ono to chce pořádně, ale s citem.
Drátek poté provlékneme zpět předposledním rokajlem. Navlékněte 13 rokajlů a provlékněte drát velkým korálkem. A máte jedno křídlo.A stejně uděláte druhé křídlo.


Ručičky
Drát provlečte jedním nebo dvěma rokajly v horní části košilky. Pak navlékněte 8 a 1 rokajl (ten poslední je odlišně barevný, ale nemusí být) a poté protáhneme drátek zpět všemi rokajly ručky a horního dílu košilky. Aby byla i křídla pevnější, provlékám drátek i velkým korálkem uprostřed křídel. Poté provléknu 2 korálky na druhé straně a udělám druhou ruku (8 plus 1 korálek a svíčku: flitr, tyčku, zlatý korálek a poté tyčkou a všemi korálky ručičky, jedním z košilky zpět).


Hlavička
Na drátek navlékneme 2 rokajly, perličku, kaplík, 8 rokajlů a protáhneme zpět. Já tady drátek protahuji ještě jednou nahoru a dolů (aby vše dobře drželo).
Pak navlékneme 1 rokajl a protáhneme rokajlem, tyčkou a rokajlem na protilehlé straně košilky.
TIP: Pro větší pevnost protáhnu tento drátek celou spodní řadou košilky (tedy v každé části 7 rokajly). Také se tímto tento konec drátku "zapošije". Ale nemusíte to tak dělat.

Dokončení košilky
Pak vezmete dolní konec drátku (teď ten delší) a provléknete jej 4 rokajly. A začnete další řadu košilky. Vždy navlkékneme 7 rokajlů a provlečeme 4. korálkem na dalším dílu. Stejně se dostanete do poslední řady.
Jsme na konci. Aby se drátek neuvolnil a aby byl andílek pevnější, provlékám drátek celou spodní řadou ještě jednou.

A je hotovo. Bohužel, fotku tohoto andílka zveřejnit nemůžu, protože při protahování drátku posledním korálkem mi tento prasknul a já celého tohoto andílka vypárala Překvapený Smějící se

Pro inspiraci nafotím o víkendu korálkové ozdoby, které jsem už letos vytvořila. Jen doufám, že bude lepší světlo.

Pokud se někomu bude návod zdát složitý - bohužel, lépe to asi vysvětlit neumím.
Chcete-li se na cokoli zeptat, ptejte se - ráda odpovím.

Všechny fotky najde TADY a TADY.

Mějte se krásně a ať se vám daří Usmívající se
A hotovo. Jsem unavená, jdu spát.