Září 2011

Elli jako Luční víla

23. září 2011 v 21:38 | Jitka |  Tvoření na panenky
I když už jsem "velká" Usmívající se, mám moc ráda víly, skřítky, elfy...... Zrkátka bytosti krásné, kouzelné, světelné a zářivé. V existenci všech takovýchto bytůstek věřím a vím, že jsou tady, mezi námi, přestože my je většinou nevidíme.

Než jsem se pustila do šatů pro Elli, měla jsem jasnou představu - krásná, jemná víla v jednoduchých bílých šatech s květy. Sáhla jsem tedy opět po bílém kreši (je vzdušný a lehoučký) a nakombinovala ho se saténovými růžičkami (také moje výroba - je jich tam celkem 36 + 1 ve vlasech + 2 na kytkách) v jemných tónech broskvové a smetanové.


Živůtek je jednoduchý - z dvojité látky, nahoře sešitý, pouze se 2 záševky u prsou; pod prsy zastřižený. Na něj je přišita dlouhá nabíraná sukně do "A". Rukávy jsou přišité shora, na ramenou nabírané a stejně jako sukně střižené do zvonu. Okraje sukně a rukávů jsem tentokrát nezaložila, ale obroubila 2x na stroji a udělala tak "vlnkovatý" lem.

Křídla jsou z korálků a středně pevného drátu, proto je lze dobře tvarovat. Původně měla být silonková. Ale tento drát, přesto, že není jemný, by staženou silonkovou látku asi neudržel. Proto jsem sáhla po korálkách. Sekaný bílý rokajl s AB efektem jsem nakombinovala s broskvovým kulatým rokajlem, který je použit na růžičkách. Křídla jsou volně - dají se sundat. Elli je má nasazené na ramenou (upevněné průhlednými pruženkami).

Ve vlasech má Elli růžičku, která je zapíchnuta do drdolu - jako klasická vlásenka.

Nevím, jak vám, ale mě se v šatech Elli moc líbí. Je to nádherná, okouzlující panenka, stvořená právě pro to, aby byla vílou či andělem.


Více fotografií najdete v mé galerii: Galerie » TVOŘENÍ NA PANENKY »Tonner Doll » Ostatní

Šaty pro panenku DeeAnna Denton (Marilyn Monroe)

19. září 2011 v 14:34 | Jitka |  Tvoření na panenky
Tato panenka Tonner - DeeAnna Denton není moje Zamračený
Ale byla mi na čas svěřena do péče a já byla poctěna, abych jí ušila šatky jako měla Marilyn Monroe. Když dorazila k nám a já ji vyndala z krabice, zůstala jsem úplně v šoku. Je to opravdová dáma a pořádný kus ženský. Je velmi, velmi vyvinutá, vnadná a bujná Mrkající

Toto je první verze šatek
(Bohužel jsem je hoodně zkrátila Nerozhodný)Toto je druhá, už povedenější (delší) verze:


Znalci a milovníci Marilyn a jejích filmů určitě poznají, že jsem udělala chybu a šaty trošku pozměnila. Neudělala jsem to záměrně, ale proto, že jsem film velmi dlouho neviděla a z fotografií, které jsou na netu a které jsem měla k dispozici, některé detaily prostě nejsou patrné.
Mrzí mě to a doufám, že mi bude odpuštěno a šatky se budou i přesto líbit Usmívající se

Více obrázků těchto i jiných šatek najdete v mé galerii: Galerie » TVOŘENÍ NA PANENKY » Tonner Doll » Ostatní

Slavnostní šaty pro Toničku

15. září 2011 v 13:51 | Jitka |  Tvoření na panenky
Před nedávnem mě požádala jedna moc hodná mladá mamča, abych pro její Antoinette ušila slavnostní komplet s rozšířenou sukní a topem ke krku (podle předlohy).

Na sukni jsem použila střih z tmavě zelených sametových šatů s krajkou, z něhož jsem udělala střih na tuto dílovou sukni se vsadkami a vlečkou. Látka je opravdu slavnostní - krásně zlatavá; na sluníčku se nádherně leskne.
Sametový top je u krku na zavazování (použila jsem atlasovou stuhu). Místo náhrdelníku je topík ozdoben štrasem Mrkající
Kabelka je funkční na patentek, ze stejného materiálu a doplňků jako celý komplet.
Snad se bude obleček holkám líbit Mrkající


Více obrázků (i detailní) najdete v galerii: Galerie » TVOŘENÍ NA PANENKY » Tonner Doll» Slavnostní

Krajkové svatební šatky

4. září 2011 v 8:43 | Jitka |  Tvoření na panenky
Před nedávnem jsem si pro svoje tvoření koupila sněhobílou elastickou krajku a postupně ji po kouskách používala na společenské šatky pro panenku Agátku, Barbie i Tonner. Už dávno mám chuť ušít krajkové svatební šaty, ale pořád na to nebyl jaksi ten správný čas.... Až jsem se pustila do těchto....


Toto je poprvé, kdy jsem šití začala sukní Smějící se.
Základ sukně je téměř kolový s vlečkou. Použila jsem na ni bílý 100 % polyester, který jsem si kdysi koupila na halenku (ještěže jsem si ji tenkrát neušila Mrkající). Je dost pevný a nepružný. Na tento základ jsem našila ty krajkové kanýry. Váhala jsem, jestli nechat sukni volně a živůtek udělat samostatný. Když jsem šila sukni, neměla jsem představu, z jakého materiálu živůtek bude a jak má vypadat. Zkoušela jsem saténový a brokátový, ale neladilo to. Takže jsem zvolila opět stejnou krajku, ale aby byl živůtek pevnější a krajka nepovolila, vypodložila jsem ji pružnou elastickou téměř průhlednou lesklou látkou. Nevím, co to je, ale připadá mi to jako materiál na ty dražší silonky s lycrou. Je elastická a nepáře se Usmívající se

K výrobě šperků jsem chtěla použít štras - moc by se mi líbil dvouřadý náhrdelník, naušnice i náramek. Jenže on se mnou tento materiál vůbec nechce (zatím) kamarádit - prostě to s ním ještě neumím. Nemám pořádnou pájku, takže letovat jsem ho nezkusila, proto jsem se znovu uchýlyla ke klasickému korálkování.


Se závojem jsem si, pravda, mohla vyhrát víc. Ale nějak už na to nebyla síla. Takže jsem ho vyřešila úplně jednoduše (ono to k takovému množství krajky je možná mnohem lepší Mrkající). Takže jsem vyrobila z bužírkou obaleného drátu čelenku, omotala ji atlasovou stuhou, řádně zašila a nakonec připevnila nabraný tylový závoj a ozdobila malými perličkami. Jen u Ellowynek je se závojem trošku problém. Protože má Ell větší hlavu než klasické Tonnerky, tak je jí čelenka malá. Elli má však krásný drdůlek, takže čelenka jí na něm docela dobře drží Mrkající

Kytka měla být původně růžová. Jenže se mi nějak nedařila, tak jsem sáhla po žlutých květech. Růžičky jsem nakombinovala se žlutými a bílými kvítky. Všechno je našito na listu kapradiny a dozdobeno glitrovým lepidlem.Vzhledem k tomu, že je živůtek elastický, obléknou šatky klasické Tonnerky, Antoinette i Ellowynky. Jak to holkám sluší - to posuďte sami Usmívající se - více fotografíí najdete v galerii - Tvoření na panenky, Tonner Doll, Svatební.
Omlouvám se za mizernou kvalitu fotografií. Je to mé první focení panenek venku, takže nemám žádné zkušenosti, což se na fotkách ukázalo Nerozhodný